Zaproszenie na grupę wsparcia

image_pdfimage_print

Serdecznie zapraszamy rodziny zastępcze i prowadzących rodzinne domy dziecka na spotkanie grupy wsparcia, które odbędzie się 18 marca 2019 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie przy al. Słowackiego 20, w sali nr 100 (I piętro) o godzinie 15:30.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Fundacji Hearty oraz Stowarzyszenia PLinEu, którzy przedstawią realizowane projekty, mające na celu wsparcie dzieci i młodzieży wychowujących się w rodzinach zastępczych oraz pełnoletnich wychowanków rodzin zastępczych.

Po spotkaniu zaplanowane jest wspólne wyjście do kina. Koszt ok. 15 zł / os.

Fundacja Hearty organizuje projekt  “Pierwszy Krok w IT”, oferujący bezpłatne programy edukacyjne, szkolenia, warsztaty z zakresu: nowych technologii, języków obcych i umiejętności miękkich. Dzieci przejdą przez kolejne etapy programu, nauczą się konkretnych umiejętności, by potem mogły znaleźć praktyki lub staż. Nauczą się współpracy w grupie, logicznego myślenia, przedsiębiorczości, odwagi do odkrywania tego, co nieznane i przełamywania barier. Program przybliży wychowankom przestrzeń IT, pokaże, że świat nowych technologii nie jest zarezerwowany tylko dla osób uprzywilejowanych, z ogromną wiedzą matematyczną.

Stowarzyszenie PLinEu organizuje projekt „Odkrywam kompetencje – podejmuję inicjatywy”, skierowany do osób w wielu 18-29 lat. Jego celem jest zwiększenie kompetencji społecznych i umiejętności zarządzania karierą – kluczowych i niezwykle cenionych przez pracodawców. Cel zostanie osiągnięty poprzez opracowanie i realizację indywidualnej ścieżki rozwoju / udziału w projekcie, obejmującej: szkolenia grupowe z komunikacji, w tym komunikacji międzykulturowej, coaching kariery, indywidualne spotkania z opiekunem, udział w inicjatywach wolontariackich i projektach społecznych. Więcej informacji znajduje się w załączeniu.

Ze względu na interesujące treści przekazywane na spotkaniu oraz integracyjny walor spotkania, prosimy o udział w nim. W przypadku trudności w zorganizowaniu czasu, zapraszamy serdecznie jednego z opiekunów.

Oferta kierowana jest nie tylko dla dzieci, ale także dla pełnoletnich wychowanków, dlatego też serdecznie zapraszamy Państwa wraz z nimi. W przypadku, gdy przybycie Państwa nie będzie możliwe, zapraszamy samych wychowanków.

Opis projektu

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on Twitter