Projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”

Opis Projektu

„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii  COVID-19”,  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 – Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym.

Opis Projektu„Wsparcie dzieci…

Tekst alternatywny powyżej zamieszczonego pliku:

Opis Projektu
„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”,

Powiat Krakowski przystąpił do realizacji Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.
Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej. Realizacja celu nastąpi poprzez wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka placówek opiekuńczo-wychowawczych, w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii Covid-19.
Celem szczegółowym Projektu jest wsparcie dzieci, rodziców zastępczych
i pracowników rodzinnych oraz instytucjonalnych podmiotów pieczy zastępczej w sytuacji zagrożenia epidemią choroby COVID 19 poprzez:
a) zakup wyposażenia na cele realizowania zadań w trybie zdalnego nauczania (w tym zakup laptopów, komputerów stacjonarnych, oprogramowania oraz sprzętu audiowizualnego oraz oprogramowania dla dzieci z niepełnosprawnością);
b) zakup środków ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią (w tym zakup środków ochrony indywidualnej maseczek, rękawiczek, zakup środków dezynfekcyjnych);
c) zakup wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej.

Powiat Krakowski otrzymał środki finansowe:
1. płatności ze środków europejskich (rozdz. 85504, par. 2057) w kwocie 326 522,00 zł (słownie trzysta dwadzieścia sześć tysięcy pięćset dwadzieścia dwa złote 00/100), co stanowi 84,28% dofinansowania,
2. ze środków dofinansowania w formie współfinansowania krajowego (rozdz. 85504, par. 2059) w kwocie 60 903,00 zł (słownie sześćdziesiąt tysięcy dziewięćset trzy złote 00/100), co stanowi 15,72% dofinansowania.

Logotypy w nagłówku pliku:
Znak Funduszy Europejskich złożony z symbolu graficznego, nazwy Fundusze Europejskie i nazwy Wiedza Edukacja Rozwój
Znak barw Rzeczypospolitej Polskiej składa się z symbolu graficznego oraz nazwy Rzeczpospolita Polska
Znak Unii Europejskiej składa się z flagi UE, napisu Unia Europejska i nazwy Europejski Fundusz Społeczny.