KOMUNIKAT – składanie wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON

ZMIANA ORGANIZACJI PRACY POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE W KRAKOWIE
W DNIACH 04-05.01.2021 roku.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników tutejszego Centrum, a także w związku z koniecznością podejmowania działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-COV-2 uprzejmie informujemy, że w dniach 04-05.01.2021 r. organizacja pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie ulega zmianie.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące przyjmowania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

• Zachęcamy do składania wniosków pocztą tradycyjną, a także za pomocą ePUAP oraz Systemu Obsługi Wsparcia (SOW) – niewątpliwie jest to najbezpieczniejsza forma zarówno dla Państwa jak i dla naszych Pracowników.

• W przypadku osobistego stawiennictwa w tutejszym Centrum wnioski należy zostawić
    w specjalnie przygotowanej urnie. Nie będzie możliwości konsultacji wniosków
    z pracownikiem PCPR. Prosimy w miarę możliwości o wypełnienie całego wniosku oraz skompletowanie wszystkich załączników.
    W związku z obowiązującym limitem osób, do budynku jednorazowo będzie wpuszczana ograniczona liczba osób.

• Godziny pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie w dniach 04-05.01.2021 r.:

4.01.2021 (poniedziałek)              7:30 – 17:00
5.01.2021 (wtorek)                        7:30 – 15:30

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów:

(12) 397-95-67 – dotyczy wniosków o dofinansowanie do:

• zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
  • sprzętu rehabilitacyjnego
  • likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych

(12) 397-95-70 – dotyczy wniosków o dofinansowanie do:

• turnusu rehabilitacyjnego
  • likwidacji barier architektonicznych.

Obowiązujące druki wniosków w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce „Rehabilitacja społeczna”.