Informacja dot. składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w roku 2022

UWAGA !!!

Przyjmowanie wniosków na rok 2022 o dofinansowanie zadań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ze względu na stale utrzymujący się wysoki poziom zachorowań na COVID-19, jak również w związku z wprowadzonymi zaostrzonymi restrykcjami związanymi z panującym stanem epidemii, wnioski o przyznanie dofinansowania ze środków PFRON do:

1. turnusów rehabilitacyjnych;
  2. przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych;
  3. sprzętu rehabilitacyjnego;
  4. likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych;

prosimy składać za pośrednictwem poczty.

Informujemy, iż w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie dostępne  będą od dnia 3 stycznia 2022r. skrzynki podawcze, do których można wrzucać wnioski  o dofinansowanie zadań, o których mowa powyżej.

Godziny pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie:

03.01.2022 (poniedziałek)             7:00 – 17:00
pozostałe dni:                                   7:30 – 15:30

Ponadto, w wypadku wniosków o dofinansowanie do: turnusów rehabilitacyjnych, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, sprzętu rehabilitacyjnego rekomendujemy składanie wniosków za pośrednictwem udostępnionej przez PFRON platformy internetowej SOW, znajdującej się pod adresem: https://sow.pfron.org.pl/

(dla osób i ich rodzin/pełnomocników posiadających profil zaufany lub podpis elektroniczny)